Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно восстановления существовавших ранее прав и свобод

Заключение к проекту закона Украины от 02.04.2015 № 2523
Дата рассмотрения: 12.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення існуючих раніше прав і свобод" (N 2523 від 02.04.2015 р.)

У законопроекті пропонується у законах України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про позашкільну освіту", "Про охорону дитинства", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про соціальний захист дітей війни", а також Гірничому законі України відновити соціальні пільги, які були скасовані Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року.

Головне управління в цілому не заперечує проти прийняття проекту у першому читанні за основу, оскільки він спрямований на покращення соціального захисту населення України, у першу чергу, із числа малозабезпечених верств населення.

Разом з тим, вважаємо важливим звернути увагу на доцільність перегляду найближчим часом усього механізму забезпечення соціальними гарантіями з огляду на недоліки його функціонування. Перш за все, на нашу думку, визначення умов соціальної підтримки окремих категорій громадян необхідно здійснювати в рамках єдиного порядку із встановленням загальних критеріїв її надання, а не за окремими категоріями осіб без з'ясування їх реальних потреб. При цьому слід врахувати, що основною умовою побудови належної системи соціального захисту є встановлення об'єктивної величини основних соціальних стандартів: прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, пенсії і похідних від них розмірів дійсних доходів громадян, що значною мірою допоможе вирішувати людині питання життєзабезпечення самостійно, створити умови економії коштів на адміністративні заходи і бюджетні втрати при перерозподілі фінансування.

Проект вимагає певного техніко-юридичного доопрацювання. Зокрема, слід врахувати, що згідно з загальновизнаними правилами законодавчої техніки у разі, якщо зміни вносяться до декількох законів, то вони мають розташовуватися у хронологічному порядку.

Опрос