Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно ответственности за пропаганду идей нацизма)

Заключение к проекту закона Украины от 02.04.2015 № 2521
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за пропаганду ідей нацизму) (реєстр. N 2521 від 02 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 20 травня 2015 року (протокол N 19) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за пропаганду ідей нацизму) (реєстр. N 2521 від 02 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України О. Фельдманом.

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект спрямований на встановлення диференційованої адміністративної відповідальності за дії, спрямовані на пропаганду нацизму, закріплює визначення поняття "нацизм" та відокремлює дії, спрямовані на пропаганду нацизму від діяльності, що, навпаки, засуджує цю ідеологію.

Для досягнення мети Законопроектом пропонується доповнити главу 14 Розділу II КУпАП статтею 173-3 та на законодавчому рівні закріпити адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у разі публічного показу та розповсюдження атрибутики, символіки, друкованих чи аудіовізуальних матеріалів про нацизм за дії, пов'язані із виготовленням, тиражуванням, збутом, або придбанням з метою збуту атрибутики, символіки, друкованих чи аудіовізуальних матеріалів про нацизм, та надається визначення поняття "нацизм".

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос