Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно объектов агропромышленного комплекса

Заключение к проекту закона Украины от 25.08.2015 № 2519а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань економічної політики на засіданні 16 вересня 2015 року розглянув поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єктів агропромислового комплексу" (реєстр. N 2519а від 25.08.2015) і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект за основу.

Законопроектом пропонується переглянути перелік об'єктів агропромислового комплексу державної форми власності, що не підлягають приватизації, виключивши з нього 374 об'єкти, з яких 116 об'єктів ліквідовано (припинено) та 78 - реорганізовано, 180 не відповідають критеріям визначеним статтею 5 Закону України "Про приватизацію державного майна". У проекті також передбачається запровадити тимчасовий захист підприємств, що виключаються з згаданого переліку, від "позаприватизаційних" процедур відчуження їх майна, зокрема в процедурах банкрутства. Крім цього, з метою забезпечення безпеки держави стаття 8 Закону України "Про приватизацію державного майна" доповнюється положеннями, якими не допускаються до приватизації у якості покупців фізичні та юридичні особи держави, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, та фізичні і юридичні особи, включені до переліку осіб, пов'язаних з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 10.09.2015 (додається) висловило ряд зауважень до законопроекту.

Опрос