Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно объектов агропромышленного комплекса

Заключение к проекту закона Украины от 25.08.2015 № 2519а
Дата рассмотрения: 10.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єктів агропромислового комплексу" (реєстр. N 2519а від 25.08.2015 р.)

У проекті пропонується переглянути перелік об'єктів агропромислового комплексу державної форми власності, що не підлягають приватизації, виключивши з нього 374 об'єкти, з яких 116 об'єктів ліквідовано (припинено) та 78 - реорганізовано, 180 не відповідають критеріям визначеним статтею 5 Закону України "Про приватизацію державного майна". У проекті також передбачається запровадити тимчасовий захист підприємств, що виключаються з згаданого переліку, від "позаприватизаційних" процедур відчуження їх майна, зокрема в процедурах банкрутства. Крім цього, з метою забезпечення безпеки держави стаття 8 Закону України "Про приватизацію державного майна" доповнюється положеннями, якими не допускаються до приватизації у якості покупців фізичні та юридичні особи держави, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, та фізичні і юридичні особи, включені до переліку осіб, пов'язаних з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

Головне управління, розглянувши поданий проект, насамперед, вважає за доцільне звернути увагу на те, що на розгляді Верховної Ради України знаходиться проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, та деякі питання діяльності об'єктів, що виключаються з такого переліку" (реєстр. N 1567 від 06.04.2015 р., доопрацьований, висновок управління N 16/3-539/1367 від 08.04.2015 р.). При цьому до складу проекту N 1567-дооп. включено внесення змін до статті 8 Закону України "Про приватизацію державного майна", аналогічних за своїм змістом змінам, які пропонується внести до цієї статті у проекті N 2519а. У проекті N 1567-дооп. питання післяприватизаційної підтримки підприємств, вилучених із переліків об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, вирішується практично у такій же спосіб, як і у проекті N 2519а. Зміни, які пропонується внести до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у проекті N 2519а повторюють зміни до цього закону, які пропонується внести до нього у проекті N 1567-дооп. Не передбачено у проекті N 1567-дооп. і збереження сільськогосподарських підприємств, визначених у проекті N 2519а, у новому переліку об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації. Таким чином, можна зробити висновок про те, що зміст проекту N 2519а охоплюється проектом N 1567-дооп. При цьому проект N 1567-дооп. за колом питань, які в ньому вирішуються, є більш ширшим, ніж проект N 2519а, оскільки передбачає, зокрема кардинальне реформування переліків об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації. За цих умов більш доречним, на думку управління, було б прийняття у першому читанні за основу проекту N 1567-дооп., а не проект N 2519а.

Щодо змісту проекту N 2519а, то у разі прийняття його у першому читанні, пропонуємо при його доопрацюванні врахувати наступне.

1. У новій редакції частини першої статті 2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" пропонуємо слова "державних підприємствах спиртової галузі та суб'єктами господарювання, які змінили форму власності у процесі приватизації підприємств спиртової галузі" замінити на слова "усіх форм власності, що випливає зі змісту проекту, зокрема, із змін до статті 18 зазначеного Закону.

Опрос