Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О защите национального товаропроизводителя от субсидированного импорта" (относительно совершенствования некоторых положений)

Заключение к проекту закона Украины от 21.08.2015 № 2517а
Дата рассмотрения: 03.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту" (реєстр. N 2517а від 21.08.2015)

У законопроекті пропонуються зміни до Закону України "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту", спрямовані на підвищення його відповідності міжнародним стандартам щодо порушення та проведення антисубсидиційних розслідувань і застосування відповідних компенсаційних заходів за результатами їх проведення, а також удосконалення процедури проведення антисубсидиційних розслідувань.

Головне управління, в цілому підтримуючи спрямованість законопроекту, одночасно вважає за доцільне зазначити таке.

1. Внесений законопроект передбачає приведення норм Закону України "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту" (далі - Закон) у відповідність до вимог міжнародних документів, зокрема, Угоди СОТ про субсидії і компенсаційні заходи. Підтримуючи необхідність максимального узгодження національного та міжнародного законодавства (що є однією з головних умов інтеграції України у світове співтовариство), одночасно вважаємо за доцільне зазначити, що цей процес не повинен здійснюватися шляхом автоматичного відтворення відповідних норм міжнародних документів, які досить часто викладаються у загальній формі, властивій для норм-принципів, які потребують конкретизації у національному законодавстві.

Натомість у законопроекті спостерігається тенденція до автоматичного відтворення норм відповідних міжнародних правових актів (без дотримання вимог законодавчої техніки), в результаті чого чимало положень законопроекту характеризуються відсутністю належної юридичної визначеності, що, на нашу думку, може суттєво ускладнити їх застосування на практиці. Це, зокрема, відображається в тому, що в цих положеннях використовуються формулювання, яким властивий оціночний характер, або які не наповнені конкретним юридичним змістом. В результаті цього важко буде, наприклад, встановити на практиці, які саме субсидії вважаються адресними, коли саме має застосовуватися антисубсидиційне розслідування тощо.

Опрос