Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Семейный кодекс Украины относительно обязательного участия органа опеки и попечительства при предоставлении разрешения на временный выезд ребенка за границу без согласия одного из родителей

Заключение к проекту закона Украины от 20.08.2015 № 2516а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо обов'язкової участі органу опіки і піклування під час надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон без згоди одного з батьків" (реєстр. N 2516а від 20 серпня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо обов'язкової участі органу опіки і піклування під час надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон без згоди одного з батьків (далі - Законопроект) (реєстр. N 2516а від 20 серпня 2015 року), поданий народним депутатом України Гарбузом Ю. Г.

Згідно з Пояснювальною запискою Законопроект спрямовано на забезпечення інтересів та захист сімейних прав у разі виникнення судового спору між батьками щодо надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон без згоди одного із батьків.

Для досягнення мети автором пропонується внести доповнення до частини четвертої статті 19 Сімейного кодексу України, яким передбачається, що при розгляді судом спорів стосовно надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон без згоди одного із батьків участь органу опіки та піклування є обов'язковою.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Частиною першою статті 33 Основного Закону України встановлено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

За Конституцією України (частина третя статті 51) сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Законом України "Про охорону дитинства" (частина третя статті 11) передбачено, що батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов'язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.

Опрос