Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Счетной палате" (относительно контроля за поступлением средств в Государственный бюджет Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 02.04.2015 № 2515
Дата рассмотрения: 03.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Рахункову палату"

У законопроекті шляхом внесення змін до Закону України "Про Рахункову палату" пропонується віднести до повноважень Рахункової палати України контроль за надходженням коштів до Державного бюджету України.

Головне управління підтримує пропозиції законопроекту, оскільки вони відповідають вимогам статті 98 Конституції України, згідно з якими "контроль від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням здійснює Рахункова палата. Організація, повноваження і порядок діяльності Рахункової палати визначаються законом".

У той же час вважаємо, що одночасно з прийняттям пропозицій законопроекту доцільно було б чітко визначити, які саме повноваження щодо контролю за надходженням коштів до Державного бюджету України покладатимуться на Рахункову палату України. Адже, наприклад, відповідно до вимог Податкового кодексу України певні повноваження щодо контролю за сплатою податків, зборів та платежів покладаються на відповідні контролюючі органи. Крім того, певні повноваження органів державної влади щодо контролю за надходженнями до Державного та місцевих бюджетів визначені і у Бюджетному кодексі України.

Опрос