Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно участия иностранных лиц в субъектах естественных монополий

Заключение к проекту закона Украины от 01.04.2015 № 2509
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо участі іноземних осіб в суб'єктах природних монополій" (реєстр. N 2509 від 01 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 29) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо участі іноземних осіб в суб'єктах природних монополій (реєстр. N 2509 від 01 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Левусом А. М. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту метою його прийняття є захист економічного суверенітету України.

Для досягнення мети авторами пропонується шляхом внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" та Закону України "Про природні монополії" передбачити заборони щодо участі в купівлі об'єктів державної власності в суб'єкті природної монополії та щодо участі в її статутному капіталі іноземних фізичних та/чи юридичних осіб, якщо такі особи є резидентами держави, визнаної згідно із законодавством України державою-окупантом, або визнаної згідно з нормами міжнародного права державою-агресором; юридичних осіб України, засновниками (учасниками) або власниками істотної участі яких є іноземні юридичні та/чи фізичної особи, якщо такі особи є резидентами держави, визнаної згідно із законодавством України державою-окупантом, або визнаної згідно з нормами міжнародного права державою-агресором; осіб, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) яких є особи, що визначені вище.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Згідно Конституції України забезпечення її економічної безпеки є однією з найважливіших функцій держави (стаття 17).

Виключно законами України визначаються основи національної безпеки (пункт сімнадцятий статті 92).

Конституцією України встановлено, що забезпечення державного суверенітету і економічної самостійності України, а також здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки України покладено на Кабінет Міністрів України (пункт перший та сьомий статті 116).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос