Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно участия иностранных лиц в субъектах естественных монополий

Заключение к проекту закона Украины от 01.04.2015 № 2509
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо участі іноземних осіб в суб'єктах природних монополій" (реєстр. N 2509 від 01 квітня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 29) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо участі іноземних осіб в суб'єктах природних монополій (реєстр. N 2509 від 01 квітня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Левусом А. М. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту метою його прийняття є захист економічного суверенітету України.

Для досягнення мети авторами пропонується шляхом внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" та Закону України "Про природні монополії" передбачити заборони щодо участі в купівлі об'єктів державної власності в суб'єкті природної монополії та щодо участі в її статутному капіталі іноземних фізичних та/чи юридичних осіб, якщо такі особи є резидентами держави, визнаної згідно із законодавством України державою-окупантом, або визнаної згідно з нормами міжнародного права державою-агресором; юридичних осіб України, засновниками (учасниками) або власниками істотної участі яких є іноземні юридичні та/чи фізичної особи, якщо такі особи є резидентами держави, визнаної згідно із законодавством України державою-окупантом, або визнаної згідно з нормами міжнародного права державою-агресором; осіб, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) яких є особи, що визначені вище.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Опрос