Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об исполнительном производстве

Заключение к проекту закона Украины от 14.08.2015 № 2507а
Дата рассмотрения: 03.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про виконавче провадження" (реєстр. N 2507а від 14.08.2015 р.)

У законопроекті, як зазначено у його преамбулі, визначаються умови та порядок виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі їх невиконання у добровільному порядку. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, його прийняття "забезпечить розбудову сучасної, ефективної та дієвої системи примусового виконання судових рішень і рішень інших органів у відповідності з європейськими стандартами, створить конкурентне середовище між державними та приватними виконавцями, що стимулюватиме підвищення рівня професійності виконавців та якості виконання судових рішень, сприятиме зниженню рівня заформалізованості процедур та оптимізації стадій виконавчого провадження і строків проведення виконавчих дій, підвищить рівень довіри суспільства до системи примусового виконання рішень в цілому".

Головне управління, розглянувши законопроект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Реформування системи виконання судових рішень та рішень інших органів пропонується провести шляхом прийняття двох окремих законів: "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів" та нового Закону "Про виконавче провадження" з визнанням такими, що втратили чинність законів України "Про державну виконавчу службу" та "Про виконавче провадження". Проте, на думку управління, більш продуктивним для реформування системи виконання судових рішень з точки зору забезпечення системності законодавства та зручності користування ним виглядає прийняття єдиного Закону України "Про виконавче провадження", в одному з розділів якого має бути визначений статус органів та осіб, які здійснюють примусове виконання зазначених рішень. Зазначимо, що саме такий шлях обраний, наприклад, у Казахстані, де діє Закон "Про виконавче провадження та статус судових виконавців". Варто також зазначити, що запровадження приватного нотаріату в України також здійснювалось шляхом внесення необхідних для цього змін до Закону України "Про нотаріат", а не шляхом прийняття двох окремих законів, як це пропонується для реформування системи виконання судових рішень.

Опрос