Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об особенностях доступа к информации в сферах поставки электрической энергии, природного газа, теплоснабжения, централизованного снабжения горячей водой, централизованного питьевого водоснабжения и водоотвода

Заключение к проекту закона Украины от 14.08.2015 № 2505а
Дата рассмотрения: 01.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення" (реєстр. N 2505а від 14.08.2015 р.)

У законопроекті, згідно з його преамбулою, пропонується визначити особливості доступу споживачів до інформації щодо встановлення цін/тарифів, заходів з енергозбереження, підготовки та реалізації інвестиційних програм у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення. У ньому, зокрема, визначаються види інформації, доступ до якої забезпечується споживачам у зазначених сферах, вимоги до такої інформації, порядок забезпечення державними органами та органами місцевого самоврядування, а також суб'єктами господарювання доступу споживачів до інформації тощо.

Законопроект розроблено з метою імплементації Директиви 2006/32/ЄС Європейського Парламенту і Ради про ефективність кінцевого використання енергії та енергетичні послуги, а також про скасування Директиви Ради 93/76/ЄЕС.

Необхідність прийняття законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, обумовлена потребою забезпечення прозорості у діяльності суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення та доступу споживачів до інформації про товари (роботи, послуги), що виробляються (надаються) зазначеними суб'єктами.

Головне управління, в цілому підтримуючи аргументацію Президента України щодо необхідності забезпечення прозорості у діяльності суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення, разом з тим вважає за доцільне зауважити таке.

Звертаємо увагу на те, що основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки визначаються Законом України "Про житлово-комунальні послуги". Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 20 цього Закону, в якій визначені права та обов'язки споживача, споживач має право одержувати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо.

Опрос