Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Едином государственном реестре военнообязанных

Заключение к проекту закона Украины от 13.08.2015 № 2504а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних" (реєстр. N 2504а від 13 серпня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних (реєстр. N 2504а від 13 серпня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий Кабінетом Міністрів України.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою створення Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних (далі - Реєстр).

Для досягнення мети Урядом пропонується: автоматизувати військовий облік громадян України та створити базу даних військовозобов'язаних і призовників України; автоматизувати процеси планування мобілізації у мирний час та інформаційно-аналітичного забезпечення прийняття управлінських рішень під час підготовки та виконання заходів мобілізації, прийняття громадян України на військову службу за контрактом і призову на строкову військову службу.

Також Законопроектом передбачається внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення і Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Опрос