Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Едином государственном реестре военнообязанных

Заключение к проекту закона Украины от 13.08.2015 № 2504а
Дата рассмотрения: 04.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних"

У проекті Закону, метою якого є автоматизація військового обліку громадян України та створення бази даних військовозобов'язаних і призовників України, автоматизації процесів планування мобілізації у мирний час та інформаційно-аналітичного забезпечення прийняття управлінських рішень під час підготовки та виконання заходів мобілізації, прийняття громадян України на військову службу за контрактом та призову на строкову військову службу, передбачається створення Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних (далі - Реєстр).

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, не заперечує проти його прийняття, але звертає увагу на таке.

1. Оскільки законопроектом фактично створюється база персональних даних, то передбачені в ньому положення мають узгоджуватись із вимогами Закону України "Про захист персональних даних". Зокрема, суб'єкти відносин, пов'язаних із персональними даними, у вказаному Законі визначені зовсім інші та з іншими повноваженнями, ніж це передбачено законопроектом. Так, наприклад у Законі йдеться про володільця персональних даних та розпорядника персональних даних (див. ст. ст. 2, 4 Закону України "Про захист персональних даних"). Натомість у законопроекті органами Реєстру передбачені, крім розпорядника Реєстру, також органи адміністрування Реєстру та органи ведення Реєстру, про яких у вищезгаданому Законі не згадується (ст. 5 законопроекту). Причому розпорядник Реєстру наділений повноваженнями, якими у Законі України "Про захист персональних даних" наділений володілець персональних даних, а орган ведення реєстру має виконувати функції, які за цим Законом може бути доручено лише розпоряднику персональних даних (див. ст. 4 Закону України "Про захист персональних даних").

Відповідного узгодження з вимогами ст. 7 Закону України "Про захист персональних даних", на наш погляд, потребують також положення ст. 7 законопроекту, де забороняється обробка персональних даних, що стосуються засудження до кримінального покарання, здоров'я, біометричних або генетичних даних.

Опрос