Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Воздушный кодекс Украины (относительно недопущения ограничений конкуренции в сфере воздушных перевозок)

Заключение к проекту закона Украины от 01.04.2015 № 2503
Дата рассмотрения: 12.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Повітряного кодексу України (щодо недопущення обмежень конкуренції у сфері повітряних перевезень" (реєстр. N 2503 від 01.04.2015 р.)

У проекті, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, пропонується внести до зміни до положень Повітряного кодексу України, "які допускають ймовірність обмеження конкуренції на ринку авіаційних перевезень".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. На нашу думку, потреби у доповненні ст. 10 Повітряного кодексу України положенням про заборону органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування приймати будь-які акти (рішення, накази, постанови тощо), укладати угоди, або здійснювати будь-які інші дії, які призводять або можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції у сфері повітряних перевезень, немає. Адже заборона органам державної влади, органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам приймати акти та вчиняти дії, які усувають конкуренцію, або необгрунтовано сприяють окремим конкурентам у підприємницької діяльності, чи запроваджують обмеження на ринку, вже передбачена, зокрема, у статті 18 Господарського кодексу України. Крім цього, у частині 1 статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" прийняття будь-яких актів (рішень, наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення угод або будь-які інші дії чи бездіяльність органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю (колегіального органу чи посадової особи), які призвели або можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції визнані антиконкурентними діями органів влади. А згідно з частиною 3 цієї статті вчинення антиконкурентних дій органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю забороняється і тягне за собою відповідальність згідно з законом.

2. Звертаємо увагу на необхідність узгодження положень, які регулюють порядок та умови ліцензування у ПК України (зокрема, його статті 92 ПК України) з Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності", який набере чинності з 28.06.2015 року, і в якому передбачено ліцензування лише перевезення повітряним транспортом пасажирів та небезпечних вантажів, які є небезпечними.

Опрос