Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения избирательных прав внутренне перемещенных лиц

Заключение к проекту закона Украины от 26.08.2015 № 2501а-2
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб" (реєстр N 2501а-2 від 26.08.2015 р.)

У проекті ініціюються зміни до ряду законів України ("Про місцеві вибори", "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про всеукраїнський референдум", "Про Державний реєстр виборців", "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб") з метою удосконалення механізму забезпечення виборчих прав та права на участь у всеукраїнському референдумі внутрішньо переміщених осіб.

Поданий проект є альтернативним до законопроекту реєстр. N 2501а від 12.08.2015 р.

У цілому підтримуючи ініціативу законодавчого забезпечення реалізації конституційного права громадян України на участь у виборах та всеукраїнському референдумі, вважаємо за необхідне акцентувати увагу на наступних міркуваннях та зауваженнях:

1. Видається слушним (порівняно з проектами реєстр. N 2501а та реєстр. N 2501а-1) закріплений у проекті порядок, за яким "уповноважена територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), посадова особа подає до органу ведення Реєстру відомості про реєстрацію місця проживання (перебування) внутрішньо переміщеної особи, передбачені Законом України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (нова ч. 23 ст. 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців") (підп. 3 п. 1 Розділу I проекту). В подальшому "орган ведення Державного реєстру виборців письмово повідомляє виборця-внутрішньо переміщену особу про поновлення персональних даних Державного реєстру виборців щодо виборчої адреси відповідної внутрішньо переміщеної особи протягом 2 (двох) днів після поновлення бази даних Реєстру, але не пізніше ніж за 20 (двадцять) днів до дня проведення виборів" (нова ч. 4 ст. 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" (підп. 1 п. 1 Розділу I).

Опрос