Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно обеспечения избирательных прав внутренне перемещенных лиц

Заключение к проекту закона Украины от 21.08.2015 № 2501а-1
Дата рассмотрения: 04.11.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 4 листопада 2015 року (протокол N 37) проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеві вибори" (щодо забезпечення права голосу внутрішньо переміщеним особам)" (реєстр. N 2501а від 12 серпня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Бондарем В. В. та Хомутинніком В. Ю.; проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб" (реєстр. N 2501а-1 від 21 серпня 2015 року) (далі - Законопроект-1), поданий народними депутатами України Тарутою С. О., Веселовою Н. В. та іншими, та проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб" (реєстр. N 2501а-2 від 26 серпня 2015 року) (далі - Законопроект-2), поданий народними депутатами України Льовочкіною Ю. В., Добкіним М. М. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту його метою є недопущення обмежень конституційних виборчих прав внутрішньо переміщених осіб. Для досягнення мети авторами пропонується передбачити у Законі України "Про місцеві вибори" право внутрішньо переміщених осіб, які відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" отримали такий статус, брати участь у місцевих виборах шляхом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси згідно з частиною третьою статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців". При цьому пропонується, щоб належність до відповідної територіальної громади та проживання на відповідній території такої особи на період наявності у неї статусу внутрішньо переміщеної особи визначалися її фактичним місцем проживання, адреса якого проставляється у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Опрос