Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно обеспечения избирательных прав внутренне перемещенных лиц

Заключение к проекту закона Украины от 21.08.2015 № 2501а-1
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб" (реєстр N 2501а-1 від 21.08.2015 р.)

У проекті ініціюються зміни до законів України "Про місцеві вибори", "Про Державний реєстр виборців" та "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". У проекті пропонується закріпити, що виборець - внутрішньо переміщена особа, у разі наявності намірів повноцінно інтегруватися до територіальної громади фактичного проживання, може на постійній основі отримати нову виборчу адресу, за якою відбуватиметься голосування на усіх рівнях виборів. При цьому виборча адреса виборця, який є внутрішньо переміщеною особою, визначається за адресою його фактичного проживання, зазначеною у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, отриманої відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (нова ч. 7 ст. 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців") (підп. 2 п. 2 Розділу І проекту).

Поданий проект є альтернативним до законопроекту реєстр. N 2501а від 12.08.2015 р.

У цілому підтримуючи ініціативу законодавчого забезпечення реалізації конституційного права громадян України на участь у виборах, вважаємо за необхідне акцентувати увагу на кількох дискусійних моментах:

Опрос