Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 2 Закона Украины "О компенсации гражданам потери части доходов в связи с нарушением сроков их выплаты"

Заключение к проекту закона Украины от 12.08.2015 № 2500а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні 16 вересня 2015 року розглянуто проект Закону України про внесення змін до статті 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" (реєстр. N 2500а від 12.08.2015 р.), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроект розроблено з метою усунення корупціогенного фактора, що за висновками антикорупційної експертизи Міністерства юстиції України міститься в частині другій статті 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" і полягає у відсутності чіткого переліку грошових доходів громадян, за порушення строків виплати яких провадиться компенсація.

Отже, проектом пропонується встановити вичерпний перелік грошових доходів громадян, які підлягають компенсації у випадку порушення встановлених строків їх виплати, з конкретизацією деяких з них, а саме це: пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інші доплати до пенсії, встановлені законодавством); соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення); сума індексації грошових доходів громадян.

Комітет підтримує зазначену законодавчу ініціативу, вважаючи, що реалізація норм даного проекту Закону дозволить усунути корупціогенний фактор, який міг створити умови для здійснення корупційних дій або виникнення корупційних відносин, та сприятиме захисту прав громадян на отримання компенсації у разі порушення строків виплати належних їм доходів.

Опрос