Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 2 Закона Украины "О компенсации гражданам потери части доходов в связи с нарушением сроков их выплаты"

Заключение к проекту закона Украины от 12.08.2015 № 2500а
Дата рассмотрения: 11.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" (N 2500а від 12.08.2015 р.)

У законопроекті пропонується уточнити перелік доходів, втрата частини яких компенсується громадянам відповідно до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати". Необхідність цих змін обгрунтовуються у Пояснювальній записці до проекту тим, що вони усувають корупціогенний фактор, який полягає у відсутності чіткого переліку таких доходів.

Головне управління не заперечує проти прийняття зазначеного проекту за основу в першому читанні. Разом з тим, на нашу думку, оскільки у новій редакції абзацу 2 частини 2 статті 2 Закону деталізуються виплати, які входять до поняття "пенсія або щомісячне грошове забезпечення" було б доречним провести подібну деталізацію також у абзаці 5 цієї частини щодо деталізації складу заробітної плати. Крім цього, на нашу думку, перелік грошових доходів, втрата частини яких має компенсуватися у зв'язку з порушенням строків їх виплати, має бути розширений за рахунок включення до нього виплат за відповідними цивільно-правовими договорами, вкладами у банках та інших фінансових структурах та іншими виплатами громадянам, які обкладаються податком на доходи фізичних осіб. У зв'язку з цим пропонуємо внести до цього абзацу відповідні зміни.

Звертаємо також увагу на те, що у зв'язку з викладенням Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" як Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" необхідно внести відповідні зміни до абзацу 4 статті 6 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" щодо джерел фінансування цих виплат.

Опрос