Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс административного судопроизводства Украины относительно полномочий Верховного Суда Украины принимать отдельные определения

Заключение к проекту закона Украины от 31.03.2015 № 2499
Дата рассмотрения: 12.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо повноважень Верховного Суду України приймати окремі ухвали"

Метою законопроекту є надання Верховному Суду України (далі - ВСУ) права під час перегляду судових рішень реагувати на факти порушення законів судами нижчих судових інстанцій або іншими суб'єктами владних повноважень при виконанні ними управлінських функцій шляхом постановлення окремих ухвал. Для цього у проекті пропонується доповнити Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАСУ) новою статтею 244-3.

Головне науково-експертне управління вважає, що в цілому ідея поданого законопроекту є слушною. Разом з тим, вважаємо за необхідне висловити зауваження та пропозиції до його окремих положень.

1. У статті 244-3 КАСУ (у редакції законопроекту) зазначено, що ВСУ, виявивши грубе порушення закону, може постановити окрему ухвалу. Проте вжиті у пропонованій нормі терміни "грубе порушення закону" і "може" є юридично невиваженими.

Опрос