Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины в связи с принятием Закона Украины "О предупреждении коррупции"

Заключение к проекту закона Украины от 11.08.2015 № 2496а
Дата рассмотрения: 31.08.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції" (реєстр. N 2496 від 11.08.2015)

У законопроекті шляхом внесення змін до ст. 569 - 570 Митного кодексу України пропонується встановити, що на посадових осіб органів доходів і зборів поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції".

При цьому передбачається, що на службу до органів доходів і зборів не можуть бути прийняті особи, визнані в установленому порядку недієздатними або обмеженими у дієздатності, особи, які мають судимість за вчинення умисного злочину, крім реабілітованих, або на яких за вчинення адміністративного правопорушення накладено адміністративне стягнення у виді позбавлення права обіймати посади або займатися діяльністю, що пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Стосовно осіб, які претендують на службу в органах доходів і зборів, за їх письмовою згодою проводиться спеціальна перевірка у випадках та в порядку, встановлених Законом України "Про запобігання корупції". Особи, які претендують на службу в органах доходів і зборів, до призначення на відповідну посаду зобов'язані повідомити керівництву органу, на зайняття посади в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких осіб.

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є "приведення положень Митного кодексу України у відповідність до Закону України "Про запобігання корупції".

Опрос