Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины в связи с принятием Закона Украины "О предупреждении коррупции"

Заключение к проекту закона Украины от 11.08.2015 № 2495а
Дата рассмотрения: 01.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції"

У законопроекті пропонується внести зміни до Податкового кодексу України (далі - ПК), спрямовані на узгодження деяких його положень в частині подання податкової декларації особами уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вступу на державну службу та її проходження посадовими особами контролюючих органів з положеннями Закону України "Про запобігання корупції".

Головне управління, в цілому не заперечуючи щодо вказаних змін, вважає за доцільне зауважити наступне.

1. У законопроекті пропонується внести редакційні зміни до п. 179.11 ст. 179 ПК з метою їх узгодження із положеннями Закону України "Про запобігання корупції". Щодо вказаних змін необхідно зазначити, що згідно із п. 1.1 ст. 1 ПК цей Кодекс "регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки". Враховуючи зазначене, питання подання податкової декларації, в тому числі особами уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування визначаються виключно ПК, а не Законом України "Про запобігання корупції". Зокрема, як чинний п. 179.11 ст. 179 ПК, так і зміни, що пропонуються у законопроекті, передбачають подання податкової декларації виключно у випадках передбачених розділом IV ПК. У зв'язку із цим, на наш погляд, вказану норму, до якої пропонуються зміни, доцільно вилучити в цілому з ПК, а не вносити до неї зміни.

2. У законопроекті пропонується внести зміни до абз. 2 п. 352.1 ст. 352 ПК, згідно з якими "на службу до податкової міліції не може бути прийнято особу, яка має не погашену або не зняту в установленому порядку судимість за вчинення злочину, крім реабілітованої, або на яку за вчинення адміністративного правопорушення накладено адміністративне стягнення у виді позбавлення права обіймати посади або займатися діяльністю, що пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування".

Пропоновані зміни викликають ряд зауважень.

По-перше, зі змісту абзацу 2 пункту 352.1 статті 352 ПК (у редакції законопроекту) випливає, що якщо на особу за вчинення адміністративного правопорушення накладено адміністративне стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, то вона ніколи не може бути прийнята до податкової міліції. Тобто в абзаці 2 пункту 352.1 статті 352 ПК (у редакції законопроекту) не враховано вимоги статей 30, 39 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідно до яких, зокрема, "якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню".

Опрос