Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения исполнения уголовных наказаний и реализации прав осужденных

Заключение к проекту закона Украины от 10.08.2015 № 2490а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених (реєстр. N 2490а від 10 серпня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених" (реєстр. N 2490а від 10 серпня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий Кабінетом Міністрів України.

Згідно із Пояснювальною запискою метою Законопроекту є конкретизація порядку та умов відбування покарання у виді обмеження та позбавлення волі, забезпечення умов для реальної можливості засуджених скористатися наданими їм правами, усунення розбіжностей між нормами Кримінально-виконавчого кодексу України, встановлення кримінальної відповідальності за ухилення від відбування деяких покарань та подальша гуманізація кримінально-виконавчого законодавства. Для досягнення зазначеної мети пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінально-виконавчого кодексу України, Законів України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням Уряду, надасть можливість засудженим скористатися наданими їм правами, позитивно вплине на діяльність установ виконання покарань Державної пенітенціарної служби, удосконалить кримінально-виконавче законодавство України, сприятиме гуманізації системи правосуддя та виконання кримінальних покарань в Україні.

Опрос