Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно объектов морского транспорта

Заключение к проекту закона Украины от 10.08.2015 № 2488а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань економічної політики на засіданні 16 вересня 2015 року розглянув поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єктів морського транспорту" (реєстр. N 2488а від 10.08.2015) і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект за основу.

У проекті пропонується виключити 13 морських торговельних портів, Українського Дунайського пароплавства та деяких інших підприємств морського транспорту з Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (додаток N 1 до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації"). Така законодавча ініціатива обґрунтовується тим, що морські торговельні порти не відповідають критеріям віднесення об'єктів державної власності до таких, що мають загальнодержавне значення та не підлягають приватизації (стаття 5 Закону України "Про приватизацію державного майна"). У проекті також передбачається запровадити тимчасовий захист підприємств, що виключаються з згаданого переліку, від "позаприватизаційних" процедур відчуження їх майна, зокрема в процедурах банкрутства. Крім цього, з метою забезпечення безпеки держави стаття 8 Закону України "Про приватизацію державного майна" доповнюється положеннями, якими не допускаються до приватизації у якості покупців фізичні та юридичні особи держави, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, та фізичні і юридичні особи, включені до переліку осіб, пов'язаних з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 10.09.2015 (додається) висловило ряд зауважень до законопроекту.

Опрос