Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно объектов морского транспорта

Заключение к проекту закона Украины от 10.08.2015 № 2488а
Дата рассмотрения: 10.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єктів морського транспорту" (реєстр. N 2488а від 10.08.2015 р.)

У проекті пропонується виключення 13 морських торговельних портів, Українського Дунайського пароплавства та деяких інших підприємств морського транспорту з Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (додаток N 1 до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації"). У Пояснювальній записці до проекту це обгрунтовується тим, що вони не відповідають критеріям віднесення об'єктів державної власності до таких, що мають загальнодержавне значення та не підлягають приватизації (стаття 5 Закону України "Про приватизацію державного майна"). У проекті також передбачається запровадити тимчасовий захист підприємств, що виключаються з згаданого переліку, від "позаприватизаційних" процедур відчуження їх майна, зокрема в процедурах банкрутства. Крім цього, з метою забезпечення безпеки держави стаття 8 Закону України "Про приватизацію державного майна" доповнюється положеннями, якими не допускаються до приватизації у якості покупців фізичні та юридичні особи держави, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, та фізичні і юридичні особи, включені до переліку осіб, пов'язаних з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

Головне управління, розглянувши поданий проект, насамперед, вважає за доцільне звернути увагу на те, що на розгляді Верховної Ради України знаходиться проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, та деякі питання діяльності об'єктів, що виключаються з такого переліку" (реєстр. N 1567 від 06.04.2015 р., доопрацьований, висновок управління N 16/3-539/1367 від 08.04.2015 р.). При цьому до складу проекту N 1567-дооп. включено внесення змін до статті 8 Закону України "Про приватизацію державного майна", аналогічних за своїм змістом змінам, які пропонується внести до цієї статті у проекті N 2488а. У проекті N 1567-дооп. питання післяприватизаційної підтримки підприємств, вилучених із переліків об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, вирішується практично у такій же спосіб, як і у проекті N 2488а. Не передбачено у проекті N 1567-дооп. і збереження об'єктів морського транспорту, визначених у проекті N 2488а, у новому переліку об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації. Таким чином, можна зробити висновок про те, що зміст проекту N 2488а охоплюється проектом N 1567-дооп. При цьому проект N 1567-дооп. за колом питань, які в ньому вирішуються, є більш ширшим, ніж проект N 2488а, оскільки передбачає, зокрема кардинальне реформування переліків об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації. За цих умов більш доречним, на думку управління, було б прийняття у першому читанні за основу проекту N 1567-дооп., а не проект N 2488а.

Щодо змісту проекту N 2488а, то у разі прийняття його у першому читанні, пропонуємо при його доопрацюванні врахувати наступне.

Опрос