Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О предупреждении коррупции" (относительно проведения специальной проверки)

Заключение к проекту закона Украины от 27.03.2015 № 2485
Дата рассмотрения: 05.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо проведення спеціальної перевірки)"

У законопроекті пропонується доповнити Закон України "Про запобігання корупції" (далі - Закон) новою статтею 26-1 "Спеціальна перевірка осіб, які припинили свої повноваження" з метою (як це зазначено у Пояснювальній записці до нього) виявлення можливих ознак корупції у діях посадової особи, яка вже припинила свої повноваження, в період, коли така особа обіймала посаду, вказану в підпункті "а" підпункту 1 пункту 1 статті 3 цього Закону, а також посаду першого заступника, заступника міністра, Генерального прокурора, Голови Служби безпеки України, Голови Національного банку України, шляхом проведення спеціальної перевірки при припиненні повноважень, а також унеможливлення уникнення такою особою відповідальності шляхом обмеження виїзду такої особи за межі державного кордону України на час проведення щодо неї спеціальної перевірки

У проекті встановлюється, що особа під час призначення на посаду повинна в письмовій формі дати згоду на проведення щодо неї спеціальної перевірки при припиненні повноважень. Без письмової згоди на проведення такої спеціальної перевірки особа не може бути призначена на посаду.

Крім того, встановлюється термін проведення спеціальної перевірки й обмеження щодо права виїзду за межі державного кордону України на час проведення спеціальної перевірки, а також підстави, за яких обмеження щодо права виїзду за межі державного кордону України на період проведення спеціальної перевірки не застосовуються.

Головне науково-експертне управління, розглянувши законопроект, не може підтримати його прийняття з огляду на таке.

1. У проекті не визначено правовий механізм проведення відповідної спеціальної перевірки, її форму, а також порядок оформлення та оприлюднення її результатів.

Відсутність визначеного законом порядку здійснення перевірки та використання її результатів ставить під сумнів її ефективність, а отже й потребу в її запровадженні.

Опрос