Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внутреннем водном транспорте

Заключение к проекту закона Украины от 04.08.2015 № 2475а
Дата рассмотрения: 08.12.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внутрішній водний транспорт" (реєстр. N 2475а доопрацьований від 05.11.2015)

У законопроекті визначаються правові, економічні та організаційні засади діяльності внутрішнього водного транспорту.

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є "правове врегулювання правовідносин в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах, економічних та організаційних засад діяльності внутрішнього водного транспорту, сприяння розвитку берегової інфраструктури внутрішнього водного транспорту; покращення стану річкового господарства; сприяння розвитку на конкурентних засадах ринку послуг у сфері внутрішнього водного транспорту та залученню інвестицій, переорієнтації вантажопотоків на екологічний та економічний річковий транспорт тощо".

Головне управління, в цілому не заперечуючи можливості прийняття внесеного законопроекту, одночасно з приводу його окремих положень вважає за доцільне висловити такі зауваження і пропозиції.

Щодо основного тексту проекту

1. Звертаємо увагу на необхідність здійснення нумерації частин у статтях 1, 2, 4, 6, 22, 49, 58, 61, 62, 79, 82, 83, 85 проекту.

2. До ст. 1:

2.1. У п. 1 ч. 1 визначається термін "аварійна подія - подія, що сталася під час експлуатації судна чи у зв'язку з нею, призвела до людських жертв або заподіяння шкоди здоров'ю людей, загибелі, затоплення, пошкодження судна або втрати його судноплавного стану, пошкодження гідротехнічних споруд річкових водних шляхів, забруднення навколишнього природного середовища". Пропонуємо розглянути можливість розширення переліку ознак аварійної події, виходячи, зокрема, з визначення цього поняття, що міститься в наказі Міністерства транспорту України від 20.11.2003 р. N 904 "Про затвердження Положення про систему управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті", в якому зазначається, що:

"аварійна подія (АП) - аварія, інцидент;

Опрос