Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в пункт 9 раздела III "Заключительные положения" Закона Украины "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых законодательных актов Украины" (относительно деятельности на территории Донецкой и Луганской областей)

Заключение к проекту закона Украины от 26.03.2015 № 2475
Дата рассмотрения: 24.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до пункту 9 розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (щодо діяльності на території Донецької і Луганської областей)" (реєстр. N 2475 від 26.03.2015 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий законопроект, суть якого полягає у звільненні "органів, що здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей", від виконання обмежувальних заходів (скорочення чисельності працівників на 20 % та ін.), передбачених пунктом 9 Розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 р. N 76-VIII. За результатами його аналізу вважаємо за необхідне висловити наступні міркування та зауваження:

1. Насамперед, звертає на себе увагу відсутність у пояснювальній записці будь-якого обґрунтування необхідності прийняття законопроекту, яким "органам, що здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей", фактично надається певна перевага порівняно з іншими органами виконавчої влади та іншими державними органами. Однак правовий статус усіх місцевих органів державної влади в принципі має бути однаковим. Тому не може бути підтримане немотивоване надання одним з них переваги порівняно з іншими залежно від місця їх діяльності.

2. Звертає на себе увагу нечіткість формулювань у пункті першому проекту. Зокрема, в його тексті відсутня назва закону, до якого вносяться зміни. Незрозумілим є й значення вміщених у цьому пункті порядкового номеру та дати, тим більш що закону з таким номером та датою прийняття не існує.

3. Новели, якими пропонується доповнити Прикінцеві положення Закону України від 28.12.2014 р. N 76-VІІІ, передбачають збільшення витрат з Державного бюджету України, оскільки ними створюється можливість для збільшення штатної чисельності працівників місцевих органів виконавчої влади та інших державних органів, "що здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей". Натомість, в п. 4 пояснювальної записки стверджується, що законопроект не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з державного бюджету, що не відповідає дійсності.

Опрос