Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившим силу Закона Украины "О размещении, проектировании и строительстве энергоблоков N 3 и 4 Хмельницкой атомной электрической станции"

Заключение к проекту закона Украины от 04.08.2015 № 2472а
Дата рассмотрения: 31.08.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків N 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції"

У законопроекті пропонується визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків N 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції" від 06.09.2012 N 5217-VI, який було прийнято для виконання Угоди про співробітництво в будівництві енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС, підписаної 9 червня 2010 року в м. Києві та ратифікованої Верховною Радою України 12 січня 2011 року.

Необхідність прийняття внесеного законопроекту суб'єктом права законодавчої ініціативи обгрунтовується невиконанням "російською стороною своїх зобов'язань відповідно до положень Міжурядової угоди, що робить неможливим будівництво енергоблоків N 3, 4 Хмельницької АЕС відповідно до запропонованого проекту" (п. 1 Пояснювальної записки). У Пояснювальній записці до законопроекту, зокрема, зазначається про невиконання російською стороною статті 4 Угоди щодо забезпечення організації фінансування в обсязі, необхідному для проектування, будівництва та введення в експлуатацію енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС, у тому числі для оплати товарів, робіт і послуг, які мають поставлятися з Російської Федерації в Україну або закуповуються в Україні, за умови часткового співфінансування з української сторони. Окрім того російська сторона наполягала на неможливості реалізації проекту в існуючих будівельних конструкціях, що не відповідає статті 1 Угоди, згідно з якою Сторони здійснюють співробітництво в проектуванні, будівництві та введенні в експлуатацію енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС з урахуванням застосування існуючих конструкцій з реакторними установками типу ВВЕР-1000 проекту В-392.

Головне управління в цілому вважає слушною наведену у супровідних до проекту документах аргументацію на користь прийняття законопроекту. При цьому звертаємо увагу на необхідність скоординованого прийняття рішення щодо внесеного законопроекту, який системно пов'язаний із законопроектом "Про припинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС" (реєстр. N 2471а від 04.08.2015 р.).

Опрос