Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "Об общей структуре и численности Службы безопасности Украины"

Заключение к проекту закона Украины от 24.03.2015 № 2472
Дата рассмотрения: 30.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про загальну структуру і чисельність Служби безпеки України"

Законопроектом пропонується, шляхом внесення змін до статті 2 Закону України "Про загальну структуру і чисельність Служби безпеки України", затвердити загальну чисельність Служби безпеки України у кількості 27000 осіб, в особливий період (крім періоду дії воєнного стану) - у кількості 31000 осіб, а на період дії воєнного стану - у кількості згідно з Мобілізаційним планом України на особливий період.

Головне науково-експертне управління не має принципових заперечень проти прийняття даного законопроекту і відзначає, що на сьогодні чисельність СБУ встановлена у кількості 31050 осіб.

Разом з тим, звертаємо увагу, що загальна структура СБУ наразі визначена у двох законодавчих актах: у Законі, до якого пропонуються зміни (стаття 1), та у Законі України "Про Службу безпеки України" (стаття 9). Відповідні положення цих законів частково дублюють одне одного і навіть створюють певну колізію.

Крім того, у п. 2 статті 3 "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальну структуру і чисельність Служби безпеки України" Президенту України рекомендовано "внести до Верховної Ради України проект нової редакції Закону України "Про Службу безпеки України", яка б відповідала вимогам Конституції України з урахуванням положень Закону України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року" (наразі також з врахуванням змін до Основного Закону України, внесених на підставі законів України від 19.09.2013 р. N 586-VII та від 21.02.2014 р. N 742-VII), однак цього досі не зроблено.

Опрос