Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О прекращении действия Соглашения между Кабинетом Министров Украины и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в строительстве энергоблоков N 3 и 4 Хмельницкой АЭС

Заключение к проекту закона Украины от 04.08.2015 № 2471а
Дата рассмотрения: 31.08.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про припинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС"

У законопроекті пропонується припинити дію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС, підписаної 9 червня 2010 року в м. Києві та ратифікованої Верховною Радою України 12 січня 2011 року.

Необхідність прийняття внесеного законопроекту суб'єктом права законодавчої ініціативи обгрунтовується невиконанням "російською стороною своїх зобов'язань відповідно до положень Угоди, що робить неможливим будівництво енергоблоків N 3, 4 Хмельницької АЕС" (п. 1 Пояснювальної записки). У Пояснювальній записці до законопроекту, зокрема, зазначається про невиконання російською стороною статті 4 Угоди щодо забезпечення організації фінансування в обсязі, необхідному для проектування, будівництва та введення в експлуатацію енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС, у тому числі для оплати товарів, робіт і послуг, які мають поставлятися з Російської Федерації в Україну або закуповуються в Україні, за умови часткового співфінансування з української сторони. Окрім того російська сторона наполягала на неможливості реалізації проекту в існуючих будівельних конструкціях, що не відповідає статті 1 Угоди, згідно з якою Сторони здійснюють співробітництво в проектуванні, будівництві та введенні в експлуатацію енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС з урахуванням застосування існуючих конструкцій з реакторними установками типу ВВЕР-1000 проекту В-392.

Головне управління вважаючи в цілому слушною наведену у супровідних до проекту документах аргументацію на користь прийняття законопроекту, водночас вважає за доцільне звернути увагу на необхідність надання інформації про виконання процедур, які визначені у ст. 17 Угоди та які, зокрема, передбачають направлення іншій Стороні повідомлення про припинення її дії.

Опрос