Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно порядка личного приема некоторых категорий лиц

Заключение к проекту закона Украины от 03.08.2015 № 2469а
Дата рассмотрения: 01.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку особистого прийому деяких категорій осіб" (реєстр N 2469а від 03.08.2015 р.)

У поданому проекті шляхом внесення змін до законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про звернення громадян", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" пропонуються закріпити право першочергового особистого прийому керівниками та іншими посадовими особами державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій громадян, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною. Крім цього, визнається такою, що втратила чинність, частина 1 статті 10 Декрету Кабінету Міністрів України "Про пільги Героям Радянського Союзу і повним кавалерам ордена Слави", згідно з якою таким правом користувалися зазначені особи. Це пояснюється тим, що вони згідно з статтею 11 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" вважаються такими, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні міркування:

1. Положення законопроекту заслуговують на увагу з огляду на необхідність приділення керівниками зазначених вище органів першочергової та особистої уваги вирішенню проблем відповідних категорій осіб. Разом із тим, ці положення викликають певні сумніви з точки зору відповідності приписам частин 1 та 2 ст. 24 Конституції України, згідно з якими громадяни є рівними перед законом, а існування обмежень чи привілеїв за будь-якою ознакою не допускається. На нашу думку, вирішення проблем осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, має забезпечуватись шляхом належної організації роботи відповідних підрозділів державних органів, органів місцевого самоврядування та ефективного контролю за цією роботою, а не шляхом прийняття законодавчих приписів, які надають цим категоріям громадян привілейоване становище в питаннях розгляду їх звернень на особистому прийомі, проте не дають гарантій оперативного і добросовісного розгляду цих звернень.

2. Поданий законопроект має недоліки техніко-юридичного характеру. Зокрема, звертаємо увагу на те, що з точки зору дотримання вимог законодавчої техніки коректніше частину 1 із статті 10 Декрету Кабінету Міністрів України "Про пільги Героям Радянського Союзу і повним кавалерам ордена Слави" виключити, не визнавати її такою, що втратила чинність. Крім цього, необхідно також зауважити, що з моменту прийняття законів, в які пропонуються зміни, минуло більше 20 років, у зв'язку з чим їх зміст обтяжений застарілими та неузгодженими з положеннями інших законодавчих актів приписами. Тому Головне управління звертає увагу, що існує нагальна потреба комплексного оновлення відповідних законодавчих актів, а не внесення до них дрібних фрагментарних змін.

Опрос