Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе горных населенных пунктов в Украине" (относительно расширения критериев отнесения населенных пунктов к категории горных и предоставления государственных гарантий)

Заключение к проекту закона Украины от 24.03.2015 № 2469
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" (щодо розширення критеріїв віднесення населених пунктів до категорії гірських та надання державних гарантій)" (реєстр. N 2469 від 24 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 29) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" (щодо розширення критеріїв віднесення населених пунктів до категорії гірських та надання державних гарантій) (реєстр. N 2469 від 24 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Рибаком І. П.

Законопроект подано в порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 89 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".

Згідно з Пояснювальною запискою метою Законопроекту є забезпечення належного соціально-економічного розвитку населених пунктів, що географічно знаходяться у гірській місцевості, але не мають статусу "гірські", та гарантування їх мешканцям конституційних прав, зокрема, прав дітей на отримання освіти.

Для досягнення мети автор пропонує внести зміни до статей 1, 3 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" в частині розширення критеріїв віднесення населених пунктів до категорії гірських та забезпечення фінансування заходів з утримання та розвитку загальноосвітніх навчальних закладів, пришкільних інтернатів та закладів позашкільної освіти населених пунктів, яким надано статус гірських.

Опрос