Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно стажа реабилитированных и депортированных лиц

Заключение к проекту закона Украины от 17.08.2015 № 2466а-1
Дата рассмотрения: 07.10.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 7 жовтня 2015 року проекти законів України "Про внесення зміни до статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо стажу депортованих осіб)" (реєстр. N 2466а), поданий Кабінетом Міністрів України; "Про внесення змін до деяких законів України щодо стажу реабілітованих та депортованих осіб" (реєстр. N 2466а-1 доопрацьований), поданий народним депутатом України Ю. Шухевичем, і зазначає наступне.

Поданими законопроектами пропонується з 1 січня 2017 року депортованим особам, які знаходилися на спецпоселенні, що визначається періодом з моменту депортації до моменту зняття режиму спецпоселень, стаж їх роботи за період спецпоселення зараховувати до страхового стажу для призначення пенсії у потрійному розмірі.

Крім того, у законопроекті за реєстр. N 2466а-1 (доопрацьований) пропонується внести зміни до законів України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і поширити пільговий порядок обчислення стажу не тільки на депортованих осіб, а також на всіх осіб, які реабілітовані відповідно до статей 1, 3 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні". Зокрема, пропонується таким особам період їх тримання під вартою, відбування покарання в місцях позбавлення волі, перебування на примусовому лікуванні, заслання, спецпоселення зараховувати до страхового стажу для призначення пенсії у потрійному розмірі.

Верховною Радою України прийнято Закон України "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою" від 17.04.2014 року N 1223-VII (набув чинності з 13.08.2014 року), відповідно до частини дев'ятої статті 6 якого передбачено, що депортованим особам, які знаходилися на спецпоселенні, що визначається періодом з моменту депортації до моменту зняття режиму спецпоселень, їхній трудовий (страховий) стаж за період спецпоселення зараховується до стажу роботи (страхового стажу) для призначення трудових пенсій у потрійному розмірі.

Опрос