Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об органах самоорганизации населения

Заключение к проекту закона Украины от 24.03.2015 № 2466
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про органи самоорганізації населення (реєстр. N 2466 від 24 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про органи самоорганізації населення (реєстр. N 2466 від 24 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Власенком С. В. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою суттєвого покращення існуючої ситуації у сфері регламентації правового статусу органів самоорганізації населення як однієї із форм локальної демократії і створення умов для безпосередньої участі членів територіальних громад у вирішенні питань місцевого значення.

Для досягнення мети авторами пропонується визначити правовий статус, порядок створення, організації діяльності, припинення повноважень і ліквідації органів самоорганізації населення - представницьких органів, що створюються жителями, які на законних підставах проживають на території села, селища, міста або їх частин, для виконання функцій, передбачених цим Законом.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос