Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О приватизации государственного имущества" (относительно механизма приватизации)

Заключение к проекту закона Украины от 24.03.2015 № 2464
Дата рассмотрения: 02.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" (реєстр. N 2464 від 24.03.2015 р.)

У проекті пропонується удосконалити механізм приватизації державних пакетів акцій об'єктів приватизації групи Г та В.

Головне управління, розглянувши поданий проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження і пропозиції.

У частині 3 статті 184 та в частині 1 статті 185 Закону пропонується виключити пункти щодо обов'язкового пропонування для продажу на фондових біржах пакета акцій акціонерних товариств розміром 5 - 10 відсотків статутного капіталу до проведення конкурсу з метою визначення ринкової вартості пакета акцій об'єктів приватизації групи Г та В. У зв'язку з цим слід зазначити, що, відповідно до положень частини 1 статті 51 Закону України "Про приватизацію державного майна", до об'єктів група Г відносяться єдині майнові комплекси державних підприємств та акції акціонерних товариств, які на момент прийняття рішення про приватизацію мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави або ознаки домінування на загальнодержавному ринку товарів (робіт, послуг), підприємств оборонно-промислового комплексу. Продаж цих об'єктів, згідно з положеннями частини 1 статті 184 Закону України "Про приватизацію державного майна", повинен здійснюватися на засадах індивідуальної приватизації, пов'язаний з вивченням попиту на конкретний об'єкт приватизації та врахуванням кон'юнктури ринку. Одним з елементів вивчення попиту на об'єкт приватизації є продаж незначних пакетів акцій на фондовому ринку, що створює умови для участі у приватизації широких верств населення та сприяє розвитку фондового ринку України. Разом з тим, вважаємо, що продаж на фондових біржах пакета акцій акціонерних товариств розміром до 10 відсотків статутного капіталу є недостатнім для вивчення ринкової вартості об'єктів групи Г, про що Управління зазначало у своєму Висновку N 16/3-1306/9520 від 05.12.2011 р. до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2011 - 2014 роки". На нашу думку, для здійснення процедури лістингу та визначення біржового курсу акцій об'єктів приватизації групи Г та В за результатами біржових торгів більш доцільно було б розміщувати на фондовій біржі значний пакет акцій цього підприємства, наприклад, від 10 до 15 відсотків. Зазначимо, що з згідно з статтею 2 Закону України "Про акціонерні товариства" значним пакетом акцій є пакет із 10 і більше відсотків простих акцій акціонерного товариства.

Опрос