Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении моратория на выселение, взыскание жилья, начисление и взыскание пени и других штрафных санкций за жилищно-коммунальные услуги и прекращение их предоставления (отключение)

Заключение к проекту закона Украины от 23.03.2015 № 2460
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про встановлення мораторію на виселення, стягнення житла, нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за житлово-комунальні послуги і припинення їх надання (відключення)" (реєстр. N 2460 від 23.03.2015 р.)

Проект має на меті забезпечити захист житлових і майнових прав громадян шляхом встановлення тимчасового мораторію на примусове стягнення житла за борги за житлово-комунальні послуги, нарахування пені та інших штрафних санкцій, відключення житлово-комунальних послуг.

Розглянувши законопроект, Головне управління вважає за доцільне надати до нього наступні зауваження та пропозиції.

1. Щодо мораторію на примусове стягнення житла.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" примусове стягнення є завершальною стадією судового провадження, тобто йому має передувати винесення відповідного рішення суду. Пунктом 6 частини 1 статті 6 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачене право балансоутримувача звертатися до суду про звернення стягнення на майно осіб, які відмовляються оплачувати рахунки за споживання житлово-комунальних послуг. Однак слід зазначити, що чинне законодавство містить правові передумови захисту цивільних прав фізичних осіб у разі виконання рішення суду про примусове стягнення майна боржника. Такий підхід відображений у частині 1 статті 63 Закону України "Про виконавче провадження", відповідно до якої звернення стягнення на будинок, квартиру, земельну ділянку, інше нерухоме майно фізичної особи проводиться у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник.

На даний час відсутня інформація про випадки винесення судових рішень про звернення стягнення на житло за несплату житлово-комунальних послуг. У зв'язку з цим є підстави вважати, що запровадження відповідного мораторію не має сенсу.

Опрос