Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Украины относительно ограничения возможностей злоупотребления процессуальными правами

Заключение к проекту закона Украины от 23.03.2015 № 2459
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 24 березня 2015 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 29) проект Закону "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо обмеження можливостей зловживання процесуальними правами" (реєстр. N 2459 від 23 березня 2015 року), поданий народним депутатом України Денісовою Л. Л. (далі - Законопроект).

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою обмеження можливостей зловживання процесуальним правом на оскарження ухвал суду, яке призводить до необмеженого затягування строків розгляду цивільних справ.

Для досягнення мети автором вноситься пропозиція внести зміни до частини третьої статті 293 Цивільного процесуального кодексу України, якими пропонується доповнити перелік видів ухвал, апеляційне оскарження яких не заважає продовженню розгляду справи судом першої інстанції, ухвалою про відкриття провадження у справі за умови, що така ухвала одного разу вже була оскаржена в апеляційному порядку стороною, яка подає апеляційну скаргу повторно, та встановити, що у випадку подання апеляційної скарги на таку ухвалу, розгляд справи судом першої інстанції продовжується.

Розглядаючи Законопроект, Комітет з питань правової політики та правосуддя виходить з такого.

Статтею 8 Конституції України передбачено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Відповідно до частини першої статті 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Право на оскарження судових рішень у судах апеляційної та касаційної інстанцій є складовою конституційного права особи на судовий захист, що гарантується визначеними Конституцією України основними засадами судочинства, які є обов'язковими для всіх форм судочинства та судових інстанцій, зокрема, забезпеченням апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Опрос