Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Украины относительно ограничения возможностей злоупотребления процессуальными правами

Заключение к проекту закона Украины от 23.03.2015 № 2459
Дата рассмотрения: 11.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо обмеження можливостей зловживання процесуальними правами" (реєстр. N 2459 від 23.03.2015 р.)

У проекті пропонується доповнити частину 3 статті 293 Цивільного процесуального кодексу України нормою, яка дозволяє розглядати апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції, передбачену у пункті 5 частини 1 цієї статті (відкриття провадження у справі з недотриманням підсудності) у випадку, якщо така ухвала вже була оскаржена у апеляційному порядку, за копіями матеріалів, необхідних для її розгляду. Крім цього, у змінах до цієї частини встановлюється, що у випадках, коли апеляційна скарга розглядається за такими копіями, розгляд самої справи судом першої інстанції продовжується. Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, "він розроблений з метою обмеження можливостей зловживання процесуальним правом на оскарження ухвал суду, яке призводить до необмеженого затягування строків розгляду цивільних справ".

Головне управління в цілому підтримує прийняття проекту за основу у першому читанні. Разом з тим звертаємо увагу на відсутність потреби у спеціального застереженні у частині 3 статті 293 ЦПК України стосовно того, що у випадках, коли апеляційна скарга розглядається за такими копіями, розгляд самої справи судом першої інстанції продовжується. Річ у тому, що згідно з частиною 4 цієї статті подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції не перешкоджає провадженню розгляду справи цим судом. При цьому звертаємо увагу на необхідність редакційного опрацювання запропонованої норми, яка виглядає громіздкою і незрозумілою.

Крім цього, оскільки у проекті пропонується внести зміни лише до однієї статті ЦПК України, його назва вимагає відповідного уточнення.

Опрос