Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно особенностей осуществления права собственности во многоквартирном доме

Заключение к проекту закона Украины от 27.07.2015 № 2456а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей здійснення права власності у багатоквартирному будинку (реєстр. N 2456а від 27.07.2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей здійснення права власності у багатоквартирному будинку (реєстр. N 2456а від 27.07.2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України О. Вілкулом та А. Гальченком.

Згідно із пояснювальною запискою, метою Законопроекту є необхідність законодавчого врегулювання питання особливостей здійснення права власності у багатоквартирному будинку.

Законопроектом запропоновано внесення змін до Законів України: "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", "Про місцеве самоврядування в Україні".

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 92 Конституції України визначено перелік питань, що мають регулюватися виключно законами України. Зокрема, виключно законами України визначаються права та свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, правовий режим власності.

Опрос