Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования защиты прав потребителей финансовых услуг

Заключение к проекту закона Украины от 23.03.2015 № 2456
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг (реєстр. N 2456 від 23 березня 2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг (реєстр. N 2456 від 23 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Дзензерським Д. В. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є створення дієвої системи захисту прав споживачів фінансових послуг.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни та доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Цивільного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про захист прав споживачів", "Про рекламу", "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність", "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та "Про страхування", згідно яких передбачаються повноваження державних органів щодо захисту прав споживачів фінансових послуг, встановлюються однакові правила для банків та небанківських установ, передбачається відповідальність фінансових установ за порушення прав споживачів фінансових послуг, запроваджується інститут позовів на користь невизначеного кола осіб.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос