Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О введении запрета (моратория) на промышленный вылов водных живых ресурсов на некоторых водоемах Украины

Заключение к проекту закона Украины от 27.07.2015 № 2454а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

На розгляд Верховної Ради України у першому читанні вноситься проект Закону України про введення заборони (мораторію) на промисловий вилов водних живих ресурсів на деяких водоймах України (реєстр. N 2454а від 27.07.2015), поданий народними депутатами України Купрієнком О. В., Томенком М. В., Рибаком І. П. та іншими.

Метою законопроекту є забезпечення реалізації екологічної політики України у сфері використання, охорони та відтворення водних живих ресурсів, їх відновлення, екологічно та економічно збалансоване використання.

Для врегулювання ситуації зі збереженням та відновленням водних біоресурсів, а також для забезпечення здійснення невиснажливого, екологічно збалансованого рибного господарства та промислового рибальства вносяться зміни до Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", якими Міністерству екології та природних ресурсів України надаються повноваження щодо встановлення лімітів використання, погодження квот вилову, здійснення державного нагляду (контролю) у цій сфері.

Також пропонується ввести заборону (мораторій) на здійснення промислового рибальства на водних об'єктах басейнів Дніпра, Південного Бугу, Західного Бугу, Сіверського Донця. При цьому законопроект не стосується спеціальних промислових зон в акваторіях водосховищ Дніпровського каскаду, які мають визначатися Кабінетом Міністрів України на підставі наукових обгрунтувань за поданням відповідних центральних органів виконавчої влади.

Передбачається розроблення Кабінетом Міністрів України Програми створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості населення, яке вивільниться при набранні чинності цим Законом.

Опрос