Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно уголовно-правовой охраны земель водного фонда)

Заключение к проекту закона Украины от 23.03.2015 № 2454
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінально-правової охорони земель водного фонду (реєстр. N 2454), поданий народними депутатами України Антонищаком А. Ф., Добродомовим Д. Є. та іншими.

Законопроект, як це зазначено у пояснювальній записці до нього, розроблений з метою забезпечення можливості притягнення до кримінальної відповідальності за незаконні дії щодо земель водного фонду.

З цією метою пропонується викласти в новій редакції статтю 2392 Кримінального кодексу України, зокрема: 1) передбачити кримінальну відповідальність за незаконне зняття ґрунтового шару земель водного фонду в істотному розмірі, незаконне штучне утворення земельної ділянки на землях водного фонду, незаконне виведення земельної ділянки зі складу земель водного фонду; 2) визнати кваліфікуючими ознаками вчинення зазначених вище дій на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду, або службовою особою з використанням службового становища, або вчинення з корисливих мотивів та вчинення організованою групою осіб; 3) змінити (відповідно до тексту порівняльної таблиці до законопроекту) текст Примітки до статті, передбачивши, що "істотним розміром у цій статті слід розуміти обсяг поверхневого (ґрунтового) шару земель, який становить більше, ніж п'ять кубічних метрів". Крім того, покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, передбачене у санкціях статті 2392 Кримінального кодексу України як основне, пропонується встановити як додаткове. Також у проекті пропонується внести зміни до частини 2 статті 1971 Кримінального кодексу України з метою встановлення підвищеної кримінальної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене щодо земель водного фонду.

Проаналізувавши та обговоривши зазначений законопроект, народні депутати України - члени Комітету загалом підтримали ідею законопроекту, висловили зауваження та надали пропозиції щодо його удосконалення.

Таким чином, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні у першому читанні законопроект повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Опрос