Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно ответственности за изготовление, хранение, распространение материалов, пропагандирующих тоталитаризм и терроризм)

Заключение к проекту закона Украины от 23.03.2015 № 2453
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за виготовлення, зберігання, розповсюдження матеріалів, які пропагують тоталітаризм та тероризм) (реєстр. N 2453 від 23 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за виготовлення, зберігання, розповсюдження матеріалів, які пропагують тоталітаризм та тероризм) (реєстр. N 2453 від 23 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Дехтярчуком О. В., Яніцьким В. П.

Згідно із пояснювальною запискою Законопроект спрямований на створення умов для протидії пропаганді тероризму та тоталітаризму. Для досягнення зазначеної мети пропонується передбачити кримінальну відповідальність за розповсюдження, виготовлення, ввезення, володіння, зберігання матеріалів, продукції, виконання творів, які містять заклики до вчинення терористичного акту, а також демонстрацію або носіння символіки терористичних організацій. Уточнюється відповідальність за пропагування нацистської, фашистської, комуністичної чи іншої тоталітарної ідеології, а також розповсюдження, виготовлення, ввезення, володіння, зберігання (за винятком музейної справи) матеріалів, продукції, виконання творів, у яких пропагується нацистська, фашистська, комуністична чи інша тоталітарна ідеологія, а також демонстрацію або носіння нацистської, фашистської, комуністичної чи іншої тоталітарної символіки.

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням авторів, дозволить більш ефективно протидіяти спробам поширення тероризму та тоталітаризму на території Україні. Зокрема, запропоновані Законом норми розширюють підстави для притягнення до кримінальної відповідальності за пропаганду тероризму та тоталітаризму, в тому числі за носіння, демонстрування символів нацизму, символіки комунізму, а також демонстрацію чи носіння символіки терористичних організацій та утворень.

Опрос