Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" (относительно ввоза на таможенную территорию Украины транспортных средств участниками антитеррористической операции)

Заключение к проекту закона Украины от 24.07.2015 № 2447а
Дата рассмотрения: 07.10.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 7 жовтня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо ввезення на митну територію України транспортних засобів учасниками антитерористичної операції" (реєстр. N 2447а), поданий народним депутатом України Тимошенком Ю. В.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та надати учасникам бойових дій із числа учасників антитерористичної операції (крім осіб, які добровільно приймали участь в антитерористичній операції) право на одноразове ввезення на митну територію України одного транспортного засобу з робочим об'ємом циліндрів двигуна до 3000 см3 без сплати передбачених законодавством платежів (на сьогодні на митну територію без сплати податків і зборів ввозяться, зокрема, автомобілі, визнані гуманітарною допомогою, якими через органи соціального захисту забезпечуються люди з інвалідністю). В реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції такий транспортний засіб має бути зареєстрований особисто учасником бойових дій в порядку, передбаченому законодавством України.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету зазначає, що законопроект має бути приведений у відповідність із вимогами Бюджетного кодексу України в частині введення закону в дію.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України надає узагальнюючий висновок, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу.

Міністерство оборони України, підтримуючи ідею законопроекту, пропонує надати право на пільгові умови ввезення легкових автомобілів на митну територію України для всіх без виключення учасників бойових дій.

Опрос