Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" (относительно ввоза на таможенную территорию Украины транспортных средств участниками антитеррористической операции)

Заключение к проекту закона Украины от 24.07.2015 № 2447а
Дата рассмотрения: 06.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (щодо ввезення на митну територію України транспортних засобів учасниками антитерористичної операції)" (реєстр. N 2447а від 24.07.2015 р.)

У законопроекті шляхом внесення змін до ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" пропонується надати право особам, визначеним у п. 19 ч. 1 ст. 6 цього Закону, одноразового ввезення на митну територію України одного транспортного засобу, що класифікується в одній із товарних підкатегорій 8703 21, 8703 22, 8703 23, 8703 31, 8703 32, 8703 33 згідно з УКТ ЗЕД, без сплати передбачених законодавством платежів з обов'язком особисто зареєструвати такий транспортний засіб в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції в порядку, передбаченому законодавством України.

Необхідність прийняття законопроекту суб'єктами права законодавчої ініціативи обгрунтовується необхідністю надання можливості для створення умов щодо підвищення матеріального забезпечення учасників антитерористичної операції.

Головне управління, в цілому підтримуючи спрямованість внесеної законодавчої пропозиції, одночасно звертає увагу на те, що зазначене питання слід вирішувати шляхом внесення відповідних змін до податкового та митного законодавства, оскільки, відповідно до вимог п. 7.3 ст. 7 розділу І Податкового кодексу України "будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства", а відповідно до вимог ч. 2 ст. 1 Митного кодексу України "відносини, пов'язані із справлянням митних платежів, регулюються цим Кодексом, Податковим кодексом України та іншими законами України з питань оподаткування".

У Законі ж України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" доцільно задекларувати право зазначених осіб на пільгове, в частині оподаткування, ввезення відповідних транспортних засобів на умовах, визначених Податковим та Митним кодексами України, що, власне, і реалізовано автором внесеного законопроекту у законопроектах реєстр. NN 2445а та 2446а.

Опрос