Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно авторского права и смежных прав

Заключение к проекту закона Украины от 20.03.2015 № 2447
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо авторського права і суміжних прав (реєстр. N 2447 від 20 березня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 20 травня 2015 року (протокол N 19) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо авторського права і суміжних прав (реєстр. N 2447 від 20 березня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Пташник В. Ю. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є удосконалення регулювання відносин, пов'язаних з набуттям, розпорядженням та захистом прав інтелектуальної власності на службові твори, твори створені за замовленням та твори створені при виконанні робіт за договором, упорядкування чинного законодавства в сфері інтелектуальної власності щодо цих об'єктів та врахування положень законодавства Європейського Союзу стосовно інтелектуальної власності. Як зазначають суб'єкти права законодавчої ініціативи, Законопроект жодним чином не обмежує право власності автора на створений ним твір та, у разі необхідності, дає йому можливість отримати право власності або отримати твір у спільну власність із роботодавцем/замовником.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до деяких положень Цивільного кодексу України та Закону України "Про авторське право і суміжні права" стосовно забезпечення реалізації прав осіб, удосконалення суспільних і господарських відносин щодо набуття, здійснення та ефективного захисту прав інтелектуальної власності.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

За Основним Законом України (частина четверта статті 13) держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.

Опрос