Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно авторского права и смежных прав

Заключение к проекту закона Украины от 20.03.2015 № 2447
Дата рассмотрения: 18.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо авторського права і суміжних прав" (реєстр. N 2447 від 30.03.2015 р.)

У проекті пропонується внести ряд змін до Цивільного кодексу України та Закону України "Про авторське право та суміжні права", які спрямовані на вдосконалення правового регулювання особистих немайнових прав автора, прав інтелектуальної власності на службові твори та на твори, створені за замовленням. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, це дозволить роботодавцю або замовнику "убезпечити себе від ймовірних перешкод у здійсненні права на твір з боку авторів твору, адже ці перешкоди погіршують умови ведення бізнесу в Україні, зокрема для високотехнологічних компаній".

Головне управління, розглянувши проект, має до нього наступні зауваження та пропозиції.

1. На нашу думку, запропоновані у проекті зміни до статті 429 та 430 ЦК України, якими пропонується дозволити визначати законом кому, саме мають належати (працівнику або творцю чи роботодавцю або замовнику) майнові права інтелектуальної власності може привести до появи законів, у яких особи, які створили зазначені проекти будуть позбавлятися майнових прав на створені ними об'єкти авторського права. У зв'язку з цим пропонуємо не вносити зазначених змін до ЦК України.

2. Зміни, які пропонується внести до Закону України "Про авторське право і суміжні права", мають бути узгоджені з відповідними положеннями ЦК України. Зокрема, у змінах до статті 7 цього Закону слід врахувати положення статті 435 ЦК України щодо визначення автору твору первинним суб'єктом авторського права та включення до Закону норми про презумпцію автора. Крім цього, у змінах до частини 2 статті 14 Закону слова "окрім випадків передбачених законом" пропонуємо замінити на "за винятками, встановленими законами", як це передбачено у статті 423 ЦК України.

Опрос