Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности" (относительно паевого участия заказчика строительства в развитии инфраструктуры населенного пункта)

Заключение к проекту закона Украины от 20.03.2015 № 2446
Дата рассмотрения: 15.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо пайової участі замовника у розвитку інфраструктури населеного пункту)" (реєстр. N 2446 від 20.03.2015 р.)

У проекті пропонується уточнити перелік випадків, у яких замовники будівництва не залучаються до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, за рахунок включення до них будівництва "об'єктів промисловості та сільського господарства за умови, якщо необхідні для їх забезпечення об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури є власністю замовника будівництва та/або такі об'єкти не створюють додаткового навантаження на інженерно-транспортну інфраструктуру населеного пункту". На думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, за таких обставин є невиправданим в обов'язковому порядку залучати замовників будівництва до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, а скасування обов'язковості такого залучення сприятиме покращенню інвестиційного клімату в державі.

Головне управління вважає, що за результатами розгляду у першому читанні проект може бути прийнятий за основу. Разом з тим при його доопрацюванні пропонуємо визначити, хто саме і як встановлює, що будівництво зазначених об'єктів не створює додаткового навантаження на інженерно-транспортну інфраструктуру населеного пункту. Крім цього, слід врахувати, що у частині 4 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено звільнення від сплати внеску на розвиток не лише інженерно-транспортної, а й соціальної інфраструктури.

Опрос