Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О кинематографии" относительно определения страны-производителя фильма

Заключение к проекту закона Украины от 24.07.2015 № 2436а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (Протокол N 21) розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України "Про кінематографію" щодо визначення країни-виробника фільму (реєстр. N 2436а), поданий народним депутатом України М. Княжицьким.

Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до Закону України "Про кінематографію" запровадити механізм визначення національної належності фільму, створеного за участю суб'єктів з різних країн. В якості базових оцінних елементів обрані ті, що містяться в Європейській конвенції про спільне кінематографічне виробництво, ратифікованої Законом України "Про ратифікацію Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво" N 1140-VI від 18 березня 2009 року.

В пояснювальній записці зазначається, що 04.06.2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України", N 159-VIII, яким, зокрема, забороняється розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, а також забороняється трансляція фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора після 01 січня 2014 року.

З огляду на те, що чимало фільмів створюються в ко-продукції фізичними та юридичними особами з різних країн, можливі випадки умисного уникнення відповідальності за розповсюдження і демонстрування заборонених Законом N 159-VIII фільмів, зазначаючи створення їх в ко-продукції, та необґрунтованого притягнення до відповідальності відповідних суб'єктів господарювання контролюючими органами.

Крім того, законопроектом пропонується в якості додаткових оцінних елементів ввести критерії країни-резидентства продюсера, збільшити розміри балів для місця зйомки та монтажу, що зможуть стати стимулом для розширення участі українських суб'єктів кінематографії у проектах ко-продукції з європейськими виробниками та забезпечення проведення зйомок саме на території України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку до проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про кінематографію" (лист N 16/3-1348/2436а від 15.09.2015 р.) висловлює певні зауваження і пропозиції та вважає, що поданий законопроект за результатами розгляду в першому читанні може бути прийнятий за основу.

Опрос