Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об особенностях управления отдельными территориями Донецкой и Луганской областей

Заключение к проекту закона Украины от 19.03.2015 № 2435
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув на своєму засіданні 15 вересня 2015 року (протокол засідання N 22) проект Закону України про особливості управління окремими територіями Донецької та Луганської областей (реєстр. N 2435 від 19.03.2015 р.), поданий народними депутатами України В. Німченком, Ю. Воропаєвим, С. Матвієнковим, С. Сажком, С. Дунаєвим, Ю. Мороко.

Зазначений законопроект, за визначенням суб'єктів права законодавчої ініціативи, спрямований на збереження територіальної цілісності України, припинення збройного протистояння, захист законних інтересів, конституційних прав і свобод громадян, відновлення життєдіяльності в населених пунктах та функціонування діяльності органів влади, органів самоврядування, правопорядку, економічної та соціальної інфраструктури на території Донецької та Луганської областей, на якій тимчасово не здійснюються або здійснюються не в повному обсязі повноваження органів державної влади України.

Законопроектом пропонується утворити на окремих територіях Донецької та Луганської областей, на яких тимчасово не здійснюються або здійснюються не в повному обсязі повноваження органів державної влади України, Міжобласне Територіальне об'єднання Донбас (далі - МТО Донбас) як невід'ємну складову території України, яке матиме статус міжобласного об'єднання з самостійною системою державного управління на принципах децентралізації та широких повноважень органів місцевого самоврядування. Крім того, у законопроекті передбачається, що МТО Донбас утворюється тимчасово та не є самостійним суб'єктом системи адміністративно-територіального устрою України. Зокрема, пропонується: створення вищого представницького органу влади в МТО Донбас - Представницького Зібрання МТО Донбас, яке здійснюватиме представницькі, нормотворчі, контрольні функції (у складі 75 депутатів, обраних строком на 5 років); визначення порядку його формування, компетенції та повноважень; створення виконавчого органу влади в МТО Донбас - Виконавчого Комітету МТО Донбас для здійснення виконавчих функцій; визначення порядку його формування, компетенції та повноважень; запровадження особливого порядку місцевого самоврядування на території МТО Донбас.

Комітет з питань бюджету у висновку від 28.05.2015 р. N 04-16/8-1419 зазначає, що проект Закону матиме вплив на показники бюджету (призведе до збільшення видатків Державного бюджету). На думку Комітету, необхідно узгодити пункт 2 статті 13 законопроекту з положеннями частини другої статті 5, пункту 1 частини першої статті 7 Бюджетного кодексу України.

Опрос